Bilde

Org. nr / 916 555 849 Adresse / Moseveien 1 , 1870 Ørje Marker Telefon / 454 04 155 Epost / : post@historiskmaling.no Webside / : www.historiskmaling.no

Om oss

Forhandlere

Østlandet :

Jim`s lagerutsalg AS
Brobekkveien 102B
0582 Oslo
22654543
jim.lag@hotmail.com

Jernia Revetal
Revetalgata 14
3174 Revetal
33062870
Jernia Revetal

Norske hjem butikken
Skaltorpveien 101
1880 Eidsberg
92258954
Norskehjem-butikken.no

Tk gulv & interiør Fredrikstad
Dikeveien 35
1661 Fredrikstad
69337233
Tk gulv & interiør Fredrikstad

Tk gulv & interiør Hamar
Kårtorpvegen 1
2320 Furnes
62369138
Tk gulv & interiør Hamar

Maler’n Karlsen
Gausdalsvegen 1579
2651 Østre Gausdal
e-post:hans@malerkarlsen.no

Mal proff Billingstad
Billingstadsletta 30
1396 Billingstad
90727952
billingstad@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Ski
Haugenveien 29
1400 Ski
90912966
ski@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Drammen
Syretårnet 15
3048 Drammen
32821810
drammen@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Kløfta
Dyrskueveien 15
2040 Kløfta
95122034
klofta@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Fredrikstad
Godtfredsens Vei 6
1617 Fredrikstad
69397710
fredrikstad@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Tønsberg
Industrig 11
3117 Tønsberg
33316119
tonsberg@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Sør- og vestlandet

Fevik interiør AS
Feviktoppen 8
4870 Fevik
37043533
butikk@fevikinterior.no

Mal proff Bergen
Minde Alle 35
5068 Bergen
55297852
bergen@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Ålesund
Lerstadveien 519
6018 Ålesund
70144875
alesund@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Stavanger
Gamle Forus V 12
4033 Stavanger
51571634
stavanger@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Kristiansand
Ægirs Vei 3
4632 Kristiansand
38096706
kristiansand@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Trønderlag og Nord-Norge

Mal proff Trondheim
Ingvald Ystgaards Vei 7
7047 Trondheim
73829910
trondheim@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Bodø
Jernbaneveien 9
8012 Bodø
06250
kundeservice@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Mal proff Tromsø
Ærfuglvegen 7
9015 Tromsø
77606960
tromso@malproff.no
Man-Fre 06:30-15:30

Vi tilbyr den profesjonelle bruker tradisjonelle kvalitetsprodukter til overflatebehandling for fredede, bevaringsverdige og nye moderne bygg.

Brekking av farger:

  • Det brekkes utifra våre 14 standard oksidfarger linoljemaling, så det brukes ikke kunstige brekkfarger i vår maling. Det brekkes etter NSC. Noen fargerkoder er ikke mulig å brekke siden de trenger kunstige brekkepastaer.
  • Vi er behjelpelige med å finne din perfekte farge!
  • Det kan gå litt tid med brekking fra enkelte leverandører da dette må bestilles. All linoljemaling brekkes på vårt verksted i Ørje.

Vi ønsker å være førstevalget ved bestemmelse av overflatebehandling til antikvariske bygg!

Vi lager også fargetrapper/ fargestiger/ skrapeprøver dersom man ønsker det.

Kart